JSport.ro

Cupa Orașului Săliște ”Voința Sibiu”, turneu dedicat juniorilor, va reprezenta pentru Săliște cel mai mare eveniment fotbalistic organizat în capitala Mărginimii. Între 31 august și 1 septembrie, 34 de echipe din toată țara se întrec la 4 categorii de vârstă pe stadionul din localitate.

Cele 34 de echipe vor reprezenta 19 cluburi din țară care au confirmat prezența la Săliște: SS Politehnica Timișoara, Voința Sibiu, Chelsea București, Tineretul Făurești, AS Vulcan, Liceul cu Program Sportiv Târgu Jiu, Pandurașul Tg. Jiu, Sorii Lupeni, Deportivo Rm. Vâlcea, Școala de fotbal Valea Frumoasei, Școala de Fotbal Florea Văetuș, Inter Călimănești, Alma Sibiu, CSȘ Șoimii Sibiu, Școala de fotbal Ion Gheorghe Sibiu, Zenit Sibiu, Sparta Mediaș, AS Copșa Mică, Athletic Șura Mare.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Câte 8 echipe se vor duela pentru trofeu la fiecare din categoriile de vârstă 2008, 2009, 2010 și 10 echipe pentru 2007.

Program categoria 2007: 

Grupa A: Voința Sibiu, Florea Văetuș, CSȘ Șoimii, Tineretul Făurești, Politehnica Timișoara (alb)
Grupa B: Ion Gheorghe, Chelsea București, Alma Sibiu, Sorii Lupeni, Politehnica Timișoara (violet)

31 august
Voința Sibiu – Florea Văetuș (ora 14:00)
Ion Gheorghe – Chelsea Buc. (14:00)
Șoimii – Tineretul (14:45)
Alma Sibiu – Sorii (14:45)
Voința – Politehnica (alb) (15:30)
Ion Gheorghe – Politehnica (violet) (16:15)
Șoimii – Florea Văetuș (17:00)
Alma – Chelsea (17:45)
Voința – Șoimii (18:30)
Zenit – Alma (19:15)

01 septembrie
Politehnica Tm (alb) – Tineretul (ora 09:00)
Politehnica (violet) – Sorii (ora 09:45)
Voința – Tineretul (10:30)
Ion Gheorghe – Sorii (11:15)
Politehnica (alb) – Florea Văetuș (12:00)
Politehnica (violet) – Chelsea (12:45)
Tineretul – Florea Văetuș (13:30)
Sorii – Chelsea (14:15)
Șoimii – Politehnica Tm (alb) (15:00)
Alma – Politehnica (violet) (15:45)
meci 21: Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa B (16:30)
meci 22: Locul 2 Grupa A – Locul 1 Grupa B (17:15)

02 septembrie
Locul 3 Grupa A – Locul 3 Grupa B (ora 09:00)
Locul 4 Grupa A – Locul 4 Grupa B (09:45)
Locul 5 Grupa A – Locul 5 Grupa B (10:30)
Finala Mică: pierzătoarea meci 21. – pierzătoarea meci 22. (ora 11:15)
Finala Mare: câștigător meci 21: – câștigătoare meci 22. (ora 12:00)

Program Categoria 2008:

Grupa A: CSȘ Șoimii Sibiu, Alma Sibiu, Deportivo Rm. Vâcea, LPS Tg. Jiu
Grupa B: Zenit Sibiu, Valea Frumoasei, Athletic Șura Mare, AS Vulcan

31 august:
Șoimii Sibiu – Alma (15:30)
Zenit – Valea Frumoasei (16:15)
LPS Tg. Jiu – FC Deportivo (17:00)
Athletic Șura Mare – Valea Frumoasei (17:45)
Șoimii – LPS Tg. Jiu (18:30)
Zenit – Athletic (19:15)

01 septembrie
Vulcan – Valea Frumoasei (09:00)
Alma Sibiu – Deportivo (09:45)
Șoimii Sibiu – Deportivo (11:15)
Zenit – Vulcan (12:00)
Alma – LPS Tg. Jiu (12:45)
Vulcan – Athletic (13:30)
M13: Loc 1 Grupa A – Loc 2 Grupa B (14:15)
M14: Loc 2 Grupa A – Loc 1 Grupa B (15:00)
M15: Locul 3 Grupa A – Loc 4 Grupa B (15:45)
M16: Loc 4 Grupa A – Loc 3 Grupa B (16:30)

02 septembrie
Pierzătoarea M15 – Pierzătoarea M16 (ora 09:00)
Câștigătoare M15 – Câștigătoare M16 (ora 09.45)
Finala Mică: Pierzătoare M13 – Pierzătoare M14 (10:30)
Finala Mare: Câștigătoare M13 – Câștigătoare M14 (11:15)

Program Categoria 2009

Grupa A: Șoimii Sibiu, Valea Frumoasei, Alma Sibiu, Șc. Florea Văetuș
Grupa B: Zenit Sibiu, Sorii Lupeni, Copșa Mică, Inter Călimănești

31 august
Șoimii – Valea Frumoasei (15:30)
Zenit Sibiu – Sorii Lupeni (16:15)
Alma – Florea Văetuș (17:00)
Sorii – Inter Călimănești (17:45)
Șoimii – Alma (18:30)
Zenit – Inter (19:15)

01 septembrie
Valea Frumoasei – Florea Văetuș (09:45)
Copșa Mică – Inter Călimănești (10:30)
Șoimii Sibiu – Florea Văetuș (11:15)
Zenit – Copșa Mică (12:00)
Valea Frumoasei – Alma (12:45)
Sorii – Copșa Mică (13:30)
M13: Loc 1 Grupa A – Loc 2 Grupa B (14:15)
M14: Loc 2 Grupa A – Loc 1 Grupa B (15:00)
M15: Locul 3 Grupa A – Loc 4 Grupa B (15:45)
M16: Loc 4 Grupa A – Loc 3 Grupa B (16:30)

02 septembrie
Pierzătoarea M15 – Pierzătoarea M16 (ora 09:00)
Câștigătoare M15 – Câștigătoare M16 (ora 09.45)
Finala Mică: Pierzătoare M13 – Pierzătoare M14 (10:30)
Finala Mare: Câștigătoare M13 – Câștigătoare M14 (11:15)

Categoria 2010:

Grupa A: Zenit Sibiu, Voința Sibiu, Pandurașul Tg. Jiu, Alma Sibiu (albastru)
Grupa B: Alma Sibiu (alb), Politehnica Timișoara, Athletic Șura Mare, Vulcan

31 august
Zenit – Voința (ora 15:30)
Alma (alb) – Athletic (16:15)
Pandurașul – Alma (albastru) (17:00)
Politehnica – Florea Văetuș (17:45)
Zenit – Pandurașul (18:30)
Alma (alb) – Politehnica (19:15)

01 septembrie
Voința Sibiu – Alma (09:45)
Athletic – Florea Văetuș (10:30)
Zenit – Alma (albastru) (11:15)
Alma (alb) – Florea Văetuș (12:00)
Voința Sibiu – Pandurașul (12:45)
Athletic – Politehnica (13:30)
M13: Loc 1 Grupa A – Loc 2 Grupa B (14:15)
M14: Loc 2 Grupa A – Loc 1 Grupa B (15:00)
M15: Locul 3 Grupa A – Loc 4 Grupa B (15:45)
M16: Loc 4 Grupa A – Loc 3 Grupa B (16:30)

02 septembrie
Pierzătoarea M15 – Pierzătoarea M16 (ora 09:00)
Câștigătoare M15 – Câștigătoare M16 (ora 09.45)
Finala Mică: Pierzătoare M13 – Pierzătoare M14 (10:30)
Finala Mare: Câștigătoare M13 – Câștigătoare M14 (11:15)

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.