dsc_0119Progresul Terezian s-a impus cu 2-1 în deplasare în fața formației ASA Sibiu într-un meci din cadrul etapei a XII-a a Ligii a IV-a. Formația lui ”Garrincha” a întors rezultatul de la 0-1 în prima parte a meciului.

Mircea Marinescu a deschis scorul pentru gazde în minutul 21. Imediat după pauză golgheterul echipei din Terezian, Marius Tecoanță, a restabilit egalitatea în minutul 47. Dumitru Băran a adus victoria echipei sale în minutul 79.

Progresul Terezian urcă pe cea mai înaltă treaptă în acest sezon, locul 9, la două puncte în spatele Voinței Sibiu. ASA rămâne pe penultima poziție cu doar 6 puncte.

Stadion: ”Aeroport”. Spectatori: 20. Arbitri: Cristian Mailat, Ovidiu Noian, Silviu Mărginean (toți din Mediaș). Observator: Cosmin Ocneriu (Mediaș)