12140685_1627082924209140_3866227836413142649_nGaz Metan Mediaș a cedat 71-74 (pe sferturi, 15-20, 18-20, 23-12 și 15-22), la capătul unui meci în care elevii lui Mihai Popa au fost la un pas de victorie.

Primele două sferturi au fost modeste pentru Gaz Metan, însă în sfertul trei, formația din Mediaș a avut o tresărire de orgoliu și a reușit să preia conducerea pe tabela de marcaj. Gruparea pregătită de  Florin Nini a luptat pentru succesul de la Mediaș însă diferența a fost făcută la jumătatea ultimului sfert, când gălățenii au înscris două aruncări de trei puncte.

Înfrângerea de duminică este a patra pentru Gaz Metan Mediaș, formație ce are în momentul de față o victorie și patru înfrângeri. Runda următoare medieșenii se vor deplasa la Timișoara pentru partida cu BC Timișoara grupare aflată pe ultima poziție în clasament.

sursa foto:facebook Gaz Metan