CSU Sibiu - BC Targu Mures39CSU Sibiu s-a impus în fața nou-promovatei, Phoenix Galați cu scorul 64-78 (26-12, 10-18, 13-29 și 15-19), la capătul unei partide în care echipa lui Fleșeriu a avut emoții doar în primele două sferturi.

În prima repriză CSU Sibiu a fost de nerecunoscut în fața nou-promovatei, însă după pauza mare sibienii au revenit și au preluat conducerea jocului, și au reușit să se impună fără probleme în jocul cu gălățenii.

Succesul de la Galați, e al patrulea din acest sezon pentru CSU Sibiu, formație ce pare să evolueze așa cum anunța antrenorul Dan Fleșeriu. Cert este că în acest moment sibienii sunt neînvinși de trei etape.

Runda următoare CSU Sibiuva juca pe propria arenă în compania formației SCM „U” Craiova.