csu-sibiu-bc-targu-mures36În această seară, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureș, ”tigrii” au primit vizita celor de la BC CSU Sibiu unde au cedat la o diferență de 6 puncte, scor 74 – 68. Scorul pe sferturi: 20-9, 16-20, 14-30 și 18-15.

Baschetbaliștii pregătiti de către Dan Fleșeru au reușit să pună probleme celor de BC Mureș Tg. Mureș unde au întrerupt seria celor 3 victorii consecutive a celor de la Mureș, după o pauză de 10 ani unde CSU Sibiu nu au reușit să se impună.

Principalul marcator al celor de la BC CSU Sibiu a fost Kevin Hardy care a reușit să marcheze 25 de puncte, 10 recuperări și 4 pase decisive.

În urma acestui rezultat, CSU Sibiu a ajuns la 4 victorii și 3 înfrângeri, iar BC Mureș Târgu-Mureș are în rezent 3 meciuri câștigat și 4 eșecuri suferite.Etapa viitoare, Sibiul stă, însă pe 16 noiembrie, galben-albaștri joacă la Galați restanța din etapa cu numărul 4 din cadrul Ligii naționale de Baschet Masculin.