A treia deplasare consecutivă pentru CSU Sibiu a avut în sfârșit rezultatul mult așteptat de fani. Băieții lui Dan Fleșeriu s-au impus în urmă cu puțin timp pe Bega în fața Timișoarei, scor 90-85.

Cele două formații și-au împărțit sferturile alternativ. Sibiul a câștigat primul și al treilea cu 21-17 și 28-18 în timp ce gazdele au încheiat în avantaj al doilea și ultimul sfert cu 20-15, respectiv 30-26.

Mijajlovic, MVP cu 28 de puncte

Igor Mijajlovic a reușit în meciul de azi o performanță pe care nu o întâlnești în fiecare zi, 28 de puncte marcate în fața defensivei Timișoarei. Celelalte puncte au fost realizate de Popescu 15, Hardy și Lalovic câte 13, Davis 12, Williams 4, Dragoste 3, Paliciuc 2.

CSU Sibiu ia astfel o opțiune serioasă pentru locul doi pentru care se va lupta într-un adevărat derby sâmbătă cu Steaua CSM București. Meciul va începe la ora 18:00 și va fi găzduit de sala Transilvania.