JSport.ro

DSC_0355Sâmbătă, 6 februarie, Sibiu a fost gazda turneului A “Cupa Emi-TT si Aria Sport 2016”, eveniment din cadrul circuitului AmaTur. 108 jucători din toate judeţele ţării s-au aliniat la start împărţiţi în două secţiuni, Amatori şi Open.

Centrul Aria Sport din Sibiu a fost practic luat cu asalt de jucătorii de tenis de masă care au schimbat sute de mii de mingi pe parcursul unui maraton de 13 ore excelent organizat de Alex Mureşanu şi Adomis Filea.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Aşa cum a fost catalogat atât de organizatori cât şi de participanţi turneul a fost un succes iar orice eveniment de acest fel reprezintă o reală plăcere pentru jucători de a se reîntâlni şi socializa într-un cadru sportiv sănătos şi competitiv.

Doru Stancalie, victorie în cinci seturi la “Amatori”

La Amatori, finala i-a adus faţă în faţă pe Doru Stancalie (Craiova) şi Adrian Oprea (Lugoj) iar învingătorul n-a putut fi decis decât în 5 seturi, pentru ca suspansul finalei să fie pe măsură. Doru şi-a adjudecat primele două seturi dar a fost egalat de Adrian după 11-4 şi 11-6 în seturile 3 şi 4. În “decisiv” Doru Stancalie s-a impus cu 11-6.

Amatori

Clasament
Cupa “EmiTT şi Aria Sport”

Turneu – A – Sibiu – Amatori – 06.02.2016

LOCUL 1
Stancalie Doru – Craiova

LOCUL 2
Oprea Adrian – Lugoj

LOCURILE 3 – 4
Groza Alexandru – Cisnadie
Kromek Iulian – Cugir

LOCURILE 5 – 8
Negrean Ioan – Sibiu
Nechita Alexandru – Agnita
Timaru Ilie – Ocna Sibiului
Cojocaru Didi – Ramnicu Valcea

LOCURILE 9 – 16
Barac Marius – Sibiu
Beches Andrei – Sibiu
Zedler Csaba – Agnita
Weiss Simona – Cisnadie
Comsa Dan – Sibiu
Badulescu Teo – Ramnicu Valcea
Railean Vlad – Ramnicu Valcea
Derzsi Lorand – Targu Mures

LOCURILE 17 – 24
Benyovski Bela – Sibiu
Orac Teodor – Ramnicu Valcea
Popa Paul – Sibiu
Decean Darian – Sibiu
Ratiu Valer – Sibiu
Dragomir Mitica – Sibiu
Muresanu Alex – Sibiu
Ciucur Laurentiu – Sibiu

LOCUL 25 — Grupe Sup. 2 vic.
Busu Romulus – Hunedoara

LOCURILE 26 – 37 — Grupe Sup. 1 vic.
Matei Dumitru – Deva
Cristea Virgil – Cugir
Cecan Vasile – Timisoara
Bucur Dan – Cisnadie
Botian Radu – Sibiu
Lupsa Bogdan – Ramnicu Valcea
Filea Adonis – Sibiu
Manitiu Florin – Sibiu
Pralea Marius – Botosani
Gligor George – Sibiu
Manzat Mircea – Saliste
Popovici Ciprian – Hunedoara

LOCURILE 38 – 48 — Grupe Sup. 0 vic.
Badaluta Marian – Vatra Dornei
Banu Nicolae – Ocna Sibiului
David Cosmin – Hunedoara
Roghina R.Cosmin – Sibiu
Banea Radu – Sibiu
Negulescu Ioan – Ramnicu Valcea
Mihaescu Marian – Ramnicu Valcea
Kondort Arpad – Agnita
Bozosan Petre – Sibiu
Barbulescu Dan – Sibiu
Mateescu Florin – Hunedoara

LOCURILE 49 – 61 — Grupe Inf. 1 vic.
Pralea Constantin – Alba Iulia
Muscan Ioan – Sibiu
Postelnicu Mihai – Deva
Givan Cristian – Sibiu
Postelnicu Eric – Deva
Varadi Tudor Calin – Deva
Cioca Raul – Agnita
Ciobanu Cosmin – Cristian SB
Crisan Casian – Agnita
Fulop Laszlo – Targu Mures
Dorling Raul – Cisnadie
Anton Calin – Sibiu
Morariu Marius – Sibiu

LOCURILE 62 – 72 — Grupe Inf. 0 vic.
Kondort Dan – Sibiu
Sarcani Andrei – Targu Mures
Dragomir Paul – Sibiu
Dragomir Ioan – Cristian SB
Vintila Marius – Sibiu
Muresanu Mihaela – Sibiu
Vrancea Markus – Sibiu
Neghina Vasile – Selimbar
Cuntan Ioan – Saliste
Somlea Codrin – Cisnadie
Brasoveanu Vali – Sibiu

Sorescu câştigă “Open-ul” în cinci seturi

La Open, lupta pentru întâietate s-a dat între reşiţeanul Deian Sorescu şi clujeanul Dan Mocean. Învingătorul s-a decis tot în 5 seturi, mult mai strânse însă decât în finala “Amatorilor”. Practic primele 4 seturi s-au încheiat cu acelaşi scor 11-9, fiecare jucător succedându-se pe rând la conducere: 1-0 Moceanu, 2-1 Sorescu. CDan Moceanu a egalat dar în setul decisiv Deian Sorescu a pus capac jocului cu un “sec” 11-3.

Open

Clasament
Cupa “EmiTT şi Aria Sport”

Turneu – A – Sibiu – Open – 06.02.2016

LOCUL 1
Sorescu Deian – Resita

LOCUL 2
Mocean Dan – Cluj Napoca

LOCURILE 3 – 4
Simion Boby – Cluj Napoca
Sufletel Radu – Alba Iulia

LOCURILE 5 – 8
Roman Bogdan – Arad
Govoreanu Florin – Cisnadie
Balog Andreea – Arad
Sicoe Rodica – Cugir

LOCURILE 9 – 12
Gogu Gabriel – Cluj Napoca
Macovei Liviu – Brasov
Capusan Sorin – Tarnaveni
Aron Darie – Sibiu

LOCURILE 13 – 18 — Grupe Sup. 1 vic.
Balan Cristian – Ramnicu Valcea
Daneliuc Gabi – Sibiu
Andone Claudiu – Cugir
Migea Cornel – Sibiu
Popa Radu – Deva
Crainic Adrian – Orastie

LOCURILE 19 – 24 — Grupe Sup. 0 vic.
Hagatis Andrei – Vatra Dornei
Kaposta Victor – Arad
Georgiu Dragos – Vatra Dornei
Stancu Tiberiu – Deva
Firu Marian – Vatra Dornei
Cernejenco Constantin – Sibiu

LOCUL 25 — Grupe Inf. 2 vic.
Mitzea Alexandru – Sibiu

LOCURILE 26 – 30 — Grupe Inf. 1 vic.
Tokos Pal – Odorheiu Secuiesc
Todarcea Ioan – Sibiu
Iancu Sorin – Sibiu
Polotca Stefan – Sangeorgiu de Padure
Molnar Tihamer – Tarnaveni

LOCURILE 31 – 36 — Grupe Inf. 0 vic.
Vladoiu Gelu – Brasov
Radu Constantin – Sibiu
Dospinescu George – Bucuresti
Bleoca Marius – Tarnaveni
Parfenie Constantin – Resita
Simion Dan – Resita

sursă rezultate: www.tenisdemasă.ro

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.