13007139_1300607406622701_8148025555502484007_nJudoka din Sibiu, Daniel Natea, a pierdut în fața uzbecului Abdullo Tangriev în optimile de finală ale categoriei +100 kilograme în proba masculină din cadrul Olimpiadei din Brazilia.

Veteranul din Uzbekistan l-a depășit pe sportivul nostru, după 4 minute și 38 de secunde,  câștigând prin ippon după ce a profitat de o eroare comisă de către Natea care a forțat revenirea spre final.

Aflat la prima participare din carieră la Olimpiadă, locul șase mondial la categoria sa, Daniel Natea a câștigat prin ippon în meciul anterior când l-a învins pe thailandezul Kunathip Yea-On, după doar un minut și jumătate din confruntare.

sursa foto: facebook.com