Cei mai buni sportivi ai clubului CSM Sibiu au fost premiați într-o gală dedicată lor la sala Olimpia. Sportivul numărul unui al acestui an a fost declarată Ioana Paștiu pentru performațele obținute la sărituri în apă.

Din aceeași ramură sportivă a venit și Dragoș Lupșa, ocupant al locului secund, iar locul trei a fost ocupat de Ionel Bucur (călărie).

Ioana Paștiu are un palmares de invidiat. Este triplă campioană națională la seniori și dublă campionă națională la juniori. Pe lângă aceste titluri Ioana mai are 7 medalii de argint la seniori și 4 la juniori.

7. Alexandru Bozan (călărie)
  8. Irina Stoica (box) și Andrei Ștefan (sărituri în apă)
  9. Alexandru Roman (judo)
  10. Vasile Suciu (box) și Andreea Ionaș (sambo)

Premii speciale: Alexandru Stupar (tenis), Cătălina Nistor (călărie) și Robert Ciobanu (box)

Cel mai bun antrenor al Clubului Sportiv Municipal în 2016 a fost declarată Elisabeta Kopatz (sărituri în apă). Pe locul secund s-a clasat Ionel Bucur (călărie), iar pe 3, Vălean Purece (judo).

sursă foto: tribuna.ro