Sportivul născut în Tălmaciu, Vasile Suciu, component al CSM Sibiu s-a impus la categoria sub 64 de kg, seniori, la ”Cupa Revoluției”, eveniment ajuns la a 26-a ediție și găzduit de Timișoara. În finală, Suciu a învins un boxer belgian.

La turneul organizat în sala Constantin Jude din Timișoara între 9 și 10 decembrie au participat sportiv din România, Belgia, Serbia și Germania.

„Concursul a fost unul tare frumos. Au fost 4 echipe de la sârbi, belgienii au avut echipă tare, şi la fel şi nemţii. Vasile a câştigat două meciuri, cu un belgian şi un neamţ. A boxat foarte bine”, a declarat antrenorul Gheorghe Niţă.