1918196_456059194599747_4273136978305707778_nSportiva sibiancă Irina Stoica a câştigat ediţia din 2016 a Cupei României la box, categoria 69kg. Este al treilea an consecutiv când Irina aduce în vitrina CSM Sibiu trofeul suprem al competiţiei.

În finala turneului organizat la Râmnicu Sărat (oraşul Steluţei Duţă, multiplă campioană europeană), între 15 şi 18 februarie, sportiva pregătită de maistrul Emil Bihoreanu a învins-o în finală pe Roxana Pătraşcu (Tg. Jiu). A fost practic revanşa Irinei în faţa sportivei alături de care a boxat anul trecut în finala Campionatului Naţional. Atunci, Roxana s-a impus într-un meci în care decizia arbitrilor a fost contestată de Irina Stoica.

La Rm. Sărat au participat peste 150 de sportivi din toată ţara.