Victorie clară pentru voleibalistele Sibiului care n-au pierdut niciun set în jocul de ieri de la Deva. CSM Sibiu s-a impus cu 3-0 și își menține locul 5 după 16 etape în Divizia A2 Vest.

Sibiencele și-au revenit rapit după înfrângerea suferită runda trecută ”acasă” în fața liderului CSM Târgu Mureș, căruia i-au smuls totuși un set, și n-au avut probleme la Deva în fața penultimei clasate, Cetate. Interesant este că același scor s-a înregistrat în toate jocurile etapei, nicio învinsă nereușind să-și adjudece măcar un set.

Rezultatele complete ale etapei a XVI-a

Cetate Deva – CSM Sibiu 0-3
CSM Târgu Mureș – CSM Timișoara 3-0
CSM Lugoj – SCM U Craiova 3-0
Poli Timișoara – FC Argeș 0-3
CSU Oradea – Sighetu Marmației 3-0

Mai sunt doar două runde din acest sezon al Diviziei A2 Vest, programate în 16 și 23 februarie. Prima va fi din nou în deplasare pentru CSM Sibiu, la Timișoara, pentru ca sezonul să se încheie în fața propriilor suporteri, la Sibiu, în sala CSȘ de lângă Teatru, cu meciul împotriva Craiovei. Va urma apoi faza a II-a, a Play-Off-ului, începând din 2 martie.