HC Alba Sebes - Magura Cisnadie18Măgura Cisnădie a cedat sâmbătă, în deplasare cu Corona Brașov, scor 37-34 (19-18, la pauză), la capătul unui meci bună făcut de gruparea pregătită de Alexandru Weber.

Prima repriză a fost una echilibrată iar la pauză brașovencele au avut avantaj minim pe tabelă. După pauză, echipa lui Weber a suferit ușor în ofensivă, iar Corona s-a impusl a trei goluri, însă Măgura este în „grafic” în ceea ce privește îndeplinirea obiectivului.

„Prima repriză am condus aproape în totalitate până pe finalul reprizei, când am fost conduși cu un gol. În a doua repriză am avut o cădere. Am făcut un joc foarte bun, îmi felicit fetele și mulțumim galeriei pentru sprijinul acordat”, a declarat Alexandru Weber, antrenor Măgura Cisnădie.

Pentru Măgura au marcat:  Roxana Gatzel 7, Natașa Krmic 7, Irina Lazarin 6, Carmen Veșca 4, Cristian Ciuplea  5, Ștefania Lazăr 1 gol, Anda Chelaru 2, Mădălina Predoiu 2, Viorica Suba 14.