Al treilea meci consecutiv fără înfrângere pentru gaziști se putea încheia mai frumos dacă elevii lui Pustai ar fi rămas mai concentrați până la final.

În fața unei asistențe numeroase, Gaz Metan a marcat abia în minutul 80, autor Joao Diogo, la capătul unui contraatac pornit de Rondon. Bănățenii le-au furat 2 puncte medieșenilor cu 5 minute înainte de încheierea jocului prin reușita lui Ciucur, servit de Bîrnoi. Victoria ar fi urcat Mediașul pe 4 la doar un punct în spatele Voluntariului, clasată a 3-a. Remiza i-a coborât însă pe locul 7 din 8 dar echipele care luptă pentru evitarea retrogradării sunt despărțite de doar un punct între locurile 4 și 7.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

Gaz Metan va juca următorul meci sâmbătă, 14 aprilie, în deplasare la Sepsi Sf. Gheorghe, de la ora 13:30.