Handbaliștii sibieni vor reveni duminică, 4 martie, în fața propriilor suporteri într-un meci cu Universitatea Craiova ce contează pentru a XII-a. Este al doilea joc pentru sibieni după ce runda trecută au pierdut la Sighișoara, 24-28 după ce la pauză conduceau cu 12-11. Ora de început a partidei va fi 17:00.

HC Sibiu și Univ. Craiova sunt vecine în clasament, locurile 5, respectiv 6, despărțite de doar un punct. Sibienii, care au de luat o revanșă pentru partida pierdută în tur, 28-32, nu vor putea conta pe doi jucători, ambii accidentați, portarul Gabriel Șofronici și Paul Giurgiu.

Biletele se pun în vânzare cu 30 de minute înainte de startul jocului și vor costa 5 lei, intrare generală.