Handbaliștii sibieni vor reveni duminică, 4 martie, în fața propriilor suporteri într-un meci cu Universitatea Craiova ce contează pentru a XII-a. Este al doilea joc pentru sibieni după ce runda trecută au pierdut la Sighișoara, 24-28 după ce la pauză conduceau cu 12-11. Ora de început a partidei va fi 17:00.

HC Sibiu și Univ. Craiova sunt vecine în clasament, locurile 5, respectiv 6, despărțite de doar un punct. Sibienii, care au de luat o revanșă pentru partida pierdută în tur, 28-32, nu vor putea conta pe doi jucători, ambii accidentați, portarul Gabriel Șofronici și Paul Giurgiu.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

Biletele se pun în vânzare cu 30 de minute înainte de startul jocului și vor costa 5 lei, intrare generală.