Înfrângere surprinzătoare prin prisma proporțiilor scorului. Măgura Cisnădie, ocupanta locului 3, a pierdut primul meci din acest sezon în Liga Florilor, 19-36, în fața ocupantei locului secund, CSM București, devenită acum lider temporar.

Bucureștencele nu le-au dat șanse reprezentantelor Cisnădiei încă din primele minute. 4-0 era scorul în minutul 5 iar după alte 5 minute tabela indica un incredibil 9-2. Diferența a continuat să se majoreze iar la pauză CSM conducea cu 17-10. După pauză, bucureștencele au continuat recitalul și s-au distanțat la 10 goluri, 22-12 (min. 34), apoi la 13 goluri, 30-17 (min. 48), pentru ca ultimele 10 minute să devină un adevărat coșmar: 34-18, 35-18 și 36-19, scor final.

Măgura rămâne pe locul 3 în prima ligă a țării de handbal feminin dar poate pierde poziția dacă Corona Brașov învinge în această etapă la Buzău.

Cisnădia va reveni pe teren propriu joi, 1 noiembrie, într-o partidă cu CSM Galați. Ora de start a jocului nu a fost stabilită.