Măgura Cisnădie a mai oferit un meci de infarct suporterilor din Cisnădie, unde formația pregătită de Alexandru Weber a remizat 26-26 (16-12, la pauză) cu formația Minaur Baia Mare.

În prima repriză Măgura Cisnădie a condus cu 16-12, la capătul unei reprize bune făcută de echipa gazdă.

După pauză Măgura s-a desprins la 6 goluri, avataj pe care l-a avut până în minutul 41, însă formația sibiană a cedat din nou fizic și a remizat 26-26, asta după ce cu câteva secunde înainte de finalul jocului, Ada Moldovan a irosit o aruncare de la 7 metri.

În urma acestei remize, Măgura este pe locul 9, cu 18 puncte acumulate în 13 partide. Etapa viitoare gruparea din Cisnădie va juca în Liga Florilor tot acasă după ce partida cu AHCM Slobozia a fost amânată pentru data de 12 martie. Astfel, elevele lui Weber se vor duela cu campioana CSM Râmnicu Vâlcea într-un meci ce va avea loc pe data de 8 februarie.