Măgura Cisnădie continuă perioada modestă, însă chiar și așa gruparea condusă de Alexandru Weber a remizat 22-22 cu Gloria Buzau, formație situată pe locul 4 în Liga Florilor.

Prima repriză a fost una echilibrată, iar scorul pauzei a fost 11-11, asta după ce s-a mers cap la cap pe parcursul primului mitan.

După pauză Măgura Cisnădie a fost formația care a preluat frâiele partidei, avand avantaj de 4 goluri pentru o perioadă bună de timp, dar gruparea din Buzău a reușit să revină pe final, egalând chiar la ultima fază a partidei, într-un sfârșit de meci ce nu a fost recomandat cardiacilor.

În urma acestei remize Măgura se menține pe locul 10, departe de emoțiile unui baraj, iar prestația de joi a oferit speranțe pentru prestațiile viitoare.

Duminică de la ora 12:00 în Sala Sporturilor din Cisnădie va avea loc partida din Cupa EHF dintre Măgura și Kobenhavn Hhandbal din Danemarca. Pretul biletelor va fi de 10 lei în tribune și 5 lei la peluze.