img_0250CSS Sibiu a pierdut dramatic partica cu CSO Cugir, dispută contând pentru campionatul de handbal feminin, juniori III.  La pauză scorula fost 10-8 pentru sibieni, iar la final tabela din sala „Transilvania” indica 18-19.

Partida a început excelent pentru echipa gazdă care a luat ușor avantaj de două goluri pe tabela de marcaj, la pauză scorul fiind 10-8.

După pauză vizitatoarele au ieșit mai motivate pe teren, iar acest lcuru s-a văzut imediat, cugirencele revenind în joc și chiar au preluat conducerea.

Gazdele s-au întrecut în ratări spectaculoase, iar defensiva celor de la CSO Cugir a funcționat ireproșabil, iar acest aspect a făcut ca vizitatoarele să se impună cu 19-18.

CSS Sibiu a rulat următorul lot de jucătoare: Octavia Bancea, Andreea Pleșca, Teodora Roșka, Izabela Roman, Maria Lăpădat, Roxana Lomean, Iustina Cautnic, Daniela Tileagă, Ana Păduraru, Celia Tolciu, Elena Atudore, Ioana Dolcoș.

Antrenor: Dan Cioroagă.