Echipa de handbal masculin HC Sibiu a pierdut jocul din cadrul etapei a II-a a Diviziei A disputat în deplasare la Craiova. Sibienii au cedat în fața Universității, scor 28-32 deși în minutul 57 diferența era de doar un gol între cele două formații, 28-29.

HC Sibiu a pierdut în acest week-end la Craiova primul meci din acest sezon dar echipa de pe Cibin nu s-a predat foarte ușor. ”Urșii” au suflat în ceafa adversarilor tot meciul (10-12, min. 20; 13-16 la pauză; 18-20, min. 38) și deși au fost conduși în unele momente la o diferență de 4 goluri, 24-28 în min. 50, au revenit la doar un gol distanță cu mai puțin de 3 minute înainte de încheierea jocului.

Din păcate până la final Sibiul nu a mai marcat niciun gol iar oltenii s-au impus cu 32-28.

Universitatea Craiova: Gheorghiță, Lupitu – Mănescu 10, Luntraru 6, Ciorogaru 6, Păun 5, Iovănescu 3, Zaritchi 2, Șerban, Udriște.

HC Sibiu: Șofronici, Novacovschi, Șuteică – David 11, Pasere 10, Briota 4, Voca 2, Thiel 1, Ramba, Verza, Giurgiu.