JSport.ro

Viitorul Șelimbăr a fost repartizată de FRF în seria a V-a a Ligii a III-a, una relativ ușoară în care a evitat ”granzii” din zonă: Univ. Craiova, ACS Poli Timișoara, SR Brașov, Cetate Deva, sau CS Hunedoara.

Șingura reprezentantă a județului în eșalonul terț, după retragerea celor de la FC Avrig, Hermannstadt II și Gaz Metan II, va da piept printre altele cu Gloria Bistrița, Minaur Baia Mare, Metalurgistul Cugir, CFR II Cluj sau Unirea Alba Iulia pe care o va înfrunta în prima etapă.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Viitorul debutează în 24 august la Cisnădie cu cea mai veche echipă a seriei, Unirea 1924 Alba Iulia. Sibienii se deplasează apoi la Zalău și vor reveni pe teren propriu pentru partida cu Unirea Dej.

Vor promova în Liga 2 echipele aflate pe locul 1 în fiecare dintre cele cinci serii la finalul sezonului şi vor retrograda un număr de 21 de echipe, astfel: 20 de echipe, respectiv ocupantele locurilor 16, 15, 14 şi 13 din fiecare serie a Ligii 3, şi o echipă, cea mai slab clasată de pe locul 12 din toate cele cinci serii. Pentru stabilirea acestei echipe se vor avea în vedere doar rezultatele înregistrate de aceasta doar cu echipele de pe locurile 1-11 din seria în care a evoluat.

Etapa 1 – 24 august 2019

SCM Zalău – Unirea Dej 
Viitorul Şelimbăr – Unirea 1924 Alba Iulia
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Sănătatea Cluj
Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc
CS Sânmartin – Luceafărul Oradea
CFR Cluj 2 – Industria Galda
Sticla Arieşul Turda – Minaur Baia Mare
ACS Fotbal Comuna Recea – Metalurgistul Cugir

Etapa a 2-a – 31 august 2019

Unirea Dej – Metalurgistul Cugir
Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
Industria Galda – Sticla Arieşul Turda
Luceafărul Oradea – CFR Cluj 2
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Sânmartin
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Unu Fotbal Club Gloria
SCM Zalău – Viitorul Şelimbăr

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

Viitorul Şelimbăr – Unirea Dej
ACS Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalău
Avântul Reghin – Unirea 1924 Alba Iulia
CS Sânmartin – Sănătatea Cluj
CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc
Sticla Arieşul Turda – Luceafărul Oradea
ACS Fotbal Comuna Recea – Industria Galda
Metalurgistul Cugir – Minaur Baia Mare

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

Unirea Dej – Minaur Baia Mare
Industria Galda – Metalurgistul Cugir
Luceafărul Oradea – ACS Fotbal Comuna Recea
AFC Odorheiu Secuiesc – Sticla Arieşul Turda
Sănătatea Cluj – CFR Cluj 2
Unirea 1924 Alba Iulia – CS Sânmartin
SCM Zalău – Avântul Reghin
Viitorul Şelimbăr – ACS Unu Fotbal Club Gloria

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

ACS Unu Fotbal Club Gloria – Unirea Dej
Avântul Reghin – Viitorul Şelimbăr
CS Sânmartin – SCM Zalău
CFR Cluj 2 – Unirea 1924 Alba Iulia
Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc
Metalurgistul Cugir – Luceafărul Oradea
Minaur Baia Mare – Industria Galda

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

Unirea Dej – Industria Galda
Luceafărul Oradea – Minaur Baia Mare
AFC Odorheiu Secuiesc – Metalurgistul Cugir
Sănătatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea
Unirea 1924 Alba Iulia – Sticla Arieşul Turda
SCM Zalău – CFR Cluj 2
Viitorul Şelimbăr – CS Sânmartin
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Avântul Reghin

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

Avântul Reghin – Unirea Dej
CS Sânmartin – ACS Unu Fotbal Club Gloria
CFR Cluj 2 – Viitorul Şelimbăr
Sticla Arieşul Turda – SCM Zalău
ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea 1924 Alba Iulia
Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj
Minaur Baia Mare – AFC Odorheiu Secuiesc
Industria Galda – Luceafărul Oradea

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

Unirea Dej – Luceafărul Oradea
AFC Odorheiu Secuiesc – Industria Galda
Sănătatea Cluj – Minaur Baia Mare
Unirea 1924 Alba Iulia – Metalurgistul Cugir
SCM Zalău – ACS Fotbal Comuna Recea
Viitorul Şelimbăr – Sticla Arieşul Turda
ACS Unu Fotbal Club Gloria – CFR Cluj 2
Avântul Reghin – CS Sânmartin

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

CS Sânmartin – Unirea Dej
CFR Cluj 2 – Avântul Reghin
Sticla Arieşul Turda – ACS Unu Fotbal Club Gloria
ACS Fotbal Comuna Recea – Viitorul Şelimbăr
Metalurgistul Cugir – SCM Zalău
Minaur Baia Mare – Unirea 1924 Alba Iulia
Industria Galda – Sănătatea Cluj
Luceafărul Oradea – AFC Odorheiu Secuiesc

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

Unirea Dej – AFC Odorheiu Secuiesc
Sănătatea Cluj – Luceafărul Oradea
Unirea 1924 Alba Iulia – Industria Galda
SCM Zalău – Minaur Baia Mare
Viitorul Şelimbăr – Metalurgistul Cugir
ACS Unu Fotbal Club Gloria – ACS Fotbal Comuna Recea
Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda
CS Sânmartin – CFR Cluj 2

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

CFR Cluj 2 – Unirea Dej
Sticla Arieşul Turda – CS Sânmartin
ACS Fotbal Comuna Recea – Avântul Reghin
Metalurgistul Cugir – ACS Unu Fotbal Club Gloria
Minaur Baia Mare – Viitorul Şelimbăr
Industria Galda – SCM Zalău
Luceafărul Oradea – Unirea 1924 Alba Iulia
AFC Odorheiu Secuiesc – Sănătatea Cluj

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

Unirea Dej – Sănătatea Cluj
Unirea 1924 Alba Iulia – AFC Odorheiu Secuiesc
SCM Zalău – Luceafărul Oradea
Viitorul Şelimbăr – Industria Galda
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Minaur Baia Mare
Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir
CS Sânmartin – ACS Fotbal Comuna Recea
CFR Cluj 2 – Sticla Arieşul Turda

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

Sticla Arieşul Turda – Unirea Dej
ACS Fotbal Comuna Recea – CFR Cluj 2
Metalurgistul Cugir – CS Sânmartin
Minaur Baia Mare – Avântul Reghin
Industria Galda – ACS Unu Fotbal Club Gloria
Luceafărul Oradea – Viitorul Şelimbăr
AFC Odorheiu Secuiesc – SCM Zalău
Sănătatea Cluj – Unirea 1924 Alba Iulia

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

Unirea Dej – Unirea 1924 Alba Iulia
SCM Zalău – Sănătatea Cluj
Viitorul Şelimbăr – AFC Odorheiu Secuiesc
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Luceafărul Oradea
Avântul Reghin – Industria Galda
CS Sânmartin – Minaur Baia Mare
CFR Cluj 2 – Metalurgistul Cugir
Sticla Arieşul Turda – ACS Fotbal Comuna Recea

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej
Metalurgistul Cugir – Sticla Arieşul Turda
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2
Industria Galda – CS Sânmartin
Luceafărul Oradea – Avântul Reghin
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Unu Fotbal Club Gloria
Sănătatea Cluj – Viitorul Şelimbăr
Unirea 1924 Alba Iulia – SCM Zalău

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a – 07 martie 2020
Etapa a 17-a – 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a – 21 martie 2020
Etapa a 19-a – 28 martie 2020
Etapa a 20-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a – 02 mai 2020
Etapa a 26-a – 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a – 09 mai 2020
Etapa a 28-a – 16 mai 2020
Etapa a 29-a – 23 mai 2020
Etapa a 30-a – 30 mai 2020

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.