Liderul Ligii a IV-a, Sibiu, și-a respectat statutul și a învins Interstarul cu 4-1 în ultima partidă disputată în campionat, duminică, la Șelimbăr. Nu fără emoții pentru că oaspeții au ținut echipa lui Luca în șah până în minutul 78.

1-1 a fost scorul la Șelimbăr după 45 de minute, Marius Armenean semnând golul gazdelor în minutul 18. După pauză, echilibrul s-a menținut până în ultimele 10 minute. Același Armenean a realizat ”dubla” pentru 2-1, iar Bîgu, în min. 85, și Tegbo, în min. 90.

În 12 etape, Viitorul Șelimbăr a obținut 11 victorii și o remiză și are un golaveraj senzațional în care se laudă cu cel mai bun atac și cea mai bună apărare, 56-4. Pe locul 2 se situează în continuare Măgura Cisnădie cu 31 de puncte și Unirea Miercurea Sibiului cu 27.

Interstar Sibiu a coborât pe locul 9 cu 10 puncte obținute în 10 partide.

În ultima etapă a turului, cele două echipe au meciuri programate duminică, 25 noiembrie. De la ora 11:00, Viitorul se deplasează la Copșa Mică iar Interstarul primește vizita Progresului de la ora 14:00 pe stadionul Obor din Sibiu.