Sâmbătă, Viitorul Șelimbăr și Păltiniș Rășinari au disputat unicul derby pentru promovare al eșalonului patru pe stadionul Obor din Sibiu. Partida s-a încheiat la egalitate și lupta pentru întâietate rămâne deschisă, cele două formații fiind în continuare despărțite de 3 puncte.

Liderul a deschis primul scorul pe gazonului stadionului sibian. Încă din minutul 14, tabela indica 0-1, autor Edwin Osogo cu o reușită superbă. Totul a plecat de la o lovitură liberă banală din zona centrului terenului. Osogo este găsit perfect în centrul careului de o pasă venită din banda dreaptă, atacantul rășinărenilor preia pe piept și șutează din vole fără șanse pentru portarul gazdă.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

Lucian Bîgu a restabilit egalitatea în minutul 32 la capătul unei faze cel puțin la fel de frumoase. După un un-doi cu un coechipier, Bîgu primește perfect o minge în centrul careului în poziție unu-la-unu cu portarul Rășinariului pe care îl învinge cu un șut plasat la colțul lung.

sursă foto: facebook – ACS Paltinis Rasinari