Semifinalista ediției trecute a Cupei României, Gaz Metan Mediaș a părăsit competiția în acest an din faza optimilor de finală. ”Lupii negri” au pierdut aseară, scor 0-1, în fața campioanei României, CFR Cluj-Napoca.

Într-o primă repriză săracă în faze de poartă s-a remarcat doar portarul medieșean, rezervă ieri, Răzvan Pleșca, eliminat în minutul 32 pentru proteste. CFR-ul a deschis scorul în minutul 64 prin Țucudean. Deac a centrat pe jos o lovitură liberă din apropierea cornerului iar Țucudean a reluat din prima din apropierea punctului de la 11 metri.

Gaz Metan a avut șansa revenirii dar de fiecare dată mingea a fost stopată de pe linia porții de Camora.