FC Hermannstadt a câștigat, miercuri, cu scorul de 3-1 amicalul susținut la Timișoara, cu echipa locală FC Ripensia.

Timișorenii au deschis scorul în minutul 19, dintr-o lovitură de la 11 metri executată de Nanu. FC Hermannstadt a egalat cu două minute înainte de pauză, prin Daniel Tătar.

În repriza secundă, echipa ”alb-roșie” a mai înscris de două ori, prin Robert Bratu și Radu Crișan.

În final, FC Hermannstadt s-a impus în fața echipei FC Ripensia cu 3-1, la fel ca în primul meci, disputat vineri, 14 iulie, la Sibiu, pe Stadionul ”Obor”.

Formatia de start: H. Moldovan – Al. Străulea, C. Pîrvulescu, R. Crișan, D. Tătar – L. Dumitriu, R. Dâlbea – S. Lupu, Bg. Rusu, P. Petrescu – S. Blănaru. Au mai jucat C. Căbuz, R. Bratu, Cl. Pamfile, G. Monea, Bg. Piko, R. Necșulescu, Al. Neacșa și Ad. Cîrstean.

Următorul amical al FC Hermannstadt este programat sâmbătă, 22 iulie, la Făgăraș, cu o altă divizionară secundă, ASA Tg. Mureș.