Cu Ilie Anton pe bancă, FC Avrig a obținut ieri a doua victorie consecutivă în Liga a III-a. Sibienii s-au impus cu 2-0 în fața vecinilor de clasament CS Ghiroda și Giarmata Vii și ocupă acum locul 8.

Gazdele au avut un gol anulat în minutul 19, autor Alexandru Baranyi, dar reușita a fost anulată de la margine pentru offside și repriza s-a încheiat alb. Marian Codrea în minutul 65 şi Claudiu Vlad, min. 75, au fructificat două contraatacuri pentru avrigeni în partea secundă și toate cele trei puncte au revenit echipei lui Ilie Anton aflat la a doua victorie pe banca Avrigului.

CSC Ghiroda și Giarmata Vii: 12. Barbu – 20. Semeniuc, 17. Bocșan, 18. Lazăr,  21. Hotca, 14. Ghinescu, 4. Horcea, 8. Saizu, 15. Țugui, 9. Baranyi – cpt., 89. Budur.
Au mai jucat: 10. Jichici, 26. Sofran, 5. Liuba, 11. Giuricici.
Rezerve: 1. M. Gakos – 13. Pițuc, 16. Cluci.

FC Avrig: 19. Samoilă – 21. Popa, 6. Natea – cpt., 13. Condrea, 4. Cornea, 10. Bărculeț, 18. Hăprian, 24. Schneider, 11. Cosovan, 7. Vlad, 9. Codrea.
Rezerve la start: 77. Băilă, 5. Gombar, 14. Lascu, 2. Simion, 27. Chirca, 20. Stelea.

Runda viitoare, a XXVII-a, Avrigul va primi vizita echipei Național Sebiș, marți, 7 mai, de la ora 18:00.