Viitorul Șelimbăr continuă să conducă autoritar actuala ediție a Ligii a IV-a fără înfrângere, cu cel mai bun atac și cea mai bună apărare. Echipa de pe Seviș s-a impus în ultima rundă disputată la Miercurea Sibiului cu 2-0, acolo unde echipa gazdă încurca Măgura în urmă cu 2 etape.

Rezultatul meciului a fost stabilit în doar un sfert de oră de la debutul partidei. Gabriel Tănase a deschis scorul pentru trupa lui Neluțu Luca în minutul 4 iar Paul Medeșan a dublat avantajul 7 minute mai târziu.

În urma rezultatului, Șelimbărul își confirmă fotoliul de lider iar Unirea Miercurea coboară o poziție, pe locul 4, devansată de Păltiniș Rășinari. Ambele echipe vor juca duminică următoarele jocuri, de la ora 11:00. Șelimbărul va primi vizita celor de la Interstar iar la Miercurea va veni Copșa Mică.

Unirea – Viitorul 0-2. Stadion: Miercurea Sibiului. Spectatori: 100. Arbitri: Călin Lazăr, Emeric Tocai, Adrian Prodan (toți Mediaș). Observator: Ioan Duma (Sibiu)