Meci echilibrat astăzi la Avrig în turul secund al Cupei României între două divizionare terțe, echipa locală și Unirea Alba Iulia. Foarte aproape de a duce partida în prelungiri, avrigenii au cedat în ultimul minut al jocului.

În 10 jucători din minutul 85 (roșu I. Bărculeț), echipa lui Mihai Ianc a scăpat printre degete posibilitatea de a duce meciul în prelungiri unde ar fi putut da un alt final întâlnirii, așa cum s-a întâmplat în turul anterior cu Șelimbărul. 0-0 a fost scorul până în minutul 90 dar nou-intratul Petrușe, debutant la Unirea, avea să marcheze la ultimele secvențe. În minutul 90+3, Petrușe a șutat sub transversală din pasa lui Davidaș.

FC Avrig părăsește astfel competiția pentru că întâlnirea a fost programată într-o singură manșă.