Păltiniș Rășinari a pierdut în această seară partida tur a barajului de promovare în Liga a III-a, 0-2 pe stadionul Tran-Sil, în fața campioanei județului Mureș, MSE 08. Returul va fi în 23 iunie, de la ora 17:30, la Rășinari.

Meciul s-a decis pe parcursul a două minute. Tamás Moldova a deschis scorul pentru gazde în minutul 28 iar Emilia German a schimbat tabela pentru 2-0 în minutul 30.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

Rășinărenii au fost însoțiți pe stadionul pe care nu cu mult timp în urmă ASA Tg. Mureș disputa meciuri în Liga 1, de o galerie numeroasă venită cu autocarul.

Antrenor: Dragoș Năstase

Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: George Suciu (Câmpia Turzii) şi Csaba Antal (Cluj-Napoca).