Rezultat ușor suprinzător la Agnita acolo unde liderul de necontestat al Ligii a IV-a a învins la limită, scor 1-0, după ce la pauză rezultatul era încă ”alb”. Păltiniș Rășinari își păstrează astfel invincibilitatea și parcursul perfect.

Nu la fel de mult s-au ”chinuit” principalele sale rivale din acest sezon. Măgura Cisnădie a ”tăiat” (AS) Bradul de Crăciun de la rădăcină, 8-0, Viitorul II Șelimbăr a trecut de Fraternitas cu 6-0 iar FC Avrig a învins la scor Unirea Miercurea Sibiului, 5-1, în ceea ce ar fi trebuit să fie cel mai echilibrat meci al rundei.

FC Tălmaciu a fost ținută în șah 88 de minute de ”lanterna roșie” ASA Sibiu iar Vulturul Poplaca a părăsit pentru prima dată penultima treaptă a clasamentului cedând locul adversarei directe, Leii Șura Mică, pe care a învins-o cu 2-1.

Rezultate complete:

AFC Agnita – Păltiniș Rășinari 0-1
A marcat: I. Frățilă (min. 47)

Leii Șura Mică – Vulturul Poplaca 1-2
Au marcat: Dănilă (min. 34)/ Popa (min. 38, 39)

Sparta Mediaș – Voința Sibiu 5-0
Au marcat: Goliță (min. 63), Cercea (min. 65, 87), Dan (min. 79), Lazăr (min. 84)

Măgura Cisnădie – AS Bradu 8-0
Au marcat: Bratima (min. 8), Stelea (min. 9), Stoia (min. 29), Gombar (min. 42), Coman (min. 47, 59), Risti (min. 62, 83)

Viitorul II Șelimbăr – Fraternitas Tălmaciu 6-0
Au marcat: Moga (min. 4, 76), Baciu (min. 24), Tănase (min. 80, 88), Zăvoi (min. 87)

FC Tălmaciu – ASA Sibiu 3-1
Au marcat: V. Bârză (min. 17), Barna (min. 88), Chirca (min. 90)/ Fodor (min. 18)

Progresul Terezian – Athletic Șura Mare 4-1
Au marcat: Sumuțiu (min. 6), Joarză (min. 72, 83), Pascalini (min. 89)/ Bucșe (min. 63)

FC Avrig – Unirea Miercurea Sibiului 5-1
Au marcat: Bîgu (min. 3), Cosovan (min. 10, 55), Pîrvu (min. 21 – autogol), Lascu (min. 60)/ Vlad (min. 70)