Etapa a XXI-a a Ligii a IV-a care se va încheia mâine cu jocul dintre Păltiniș Rășinari și Interstar a programat duminică alte trei meciuri din care unul s-a încheiat cu o contestație.

Partida dintre AS Copșa Mică și AFC Agnita a fost probabil cea mai spectaculoasă a rundei. Oaspeții au avut 2-0 la jumătatea primei reprize după reușitele lui Ținteanu (min. 13) și Enăstescu (min. 24). Imediat după pauză, Copșa Mică a restabilit egalitatea în doar 6 minute prin Calo (min. 48) și Suciu (min. 54). Enăstescu a readus Agnita în avantaj în minutul 80 dar gazdele au salvat remiza prin Calo în minutul 90. Cel puțin până la decizia Comisiei de Disciplină care va analiza contestația agnițenilor depusă împotriva portarului Copșei care nu avea drept de joc. Dacă răspunsul va fi favorabil, Agnita va câștiga la ”masa verde”.

În celelalte două meciuri ale zilei de duminică, Măgura s-a impus cu 6-1 la Șeica Mare iar Voința a trecut cu 5-1 de ASA Sibiu.

Rezultate complete:

Sâmbătă

Sparta Mediaș – Viitorul Șelimbăr 0-3
Au marcat: Pavel (min. 61), Risti (min. 86), Bîgu (min. 90)

Unirea Miercurea Sibiului –  AS Bradu 2-1
Au marcat: Dumitra (min. 3), Albean (min. 58)/ Vladu (min. 39)

FC Tălmaciu – Progresul Terezian 1-5

Duminică

AS Copșa Mică – AFC Agnita 3-3
Au marcat: Ținteanu (min. 13), Enăstescu (min. 24, 80)/ Calo (min. 48, 90), Suciu (min. 54)

Spicul Șeica Mare – Măgura Cisnădie 3-3

Voința Sibiu – ASA Sibiu 5-1
Au marcat: Socaci (min. 43 autogol), Budică (min. 65, 86, 90), Doarvas (min. 89)/ Aspru (min. 55)