JSport.ro

Academia Măgura Cisnădie, noua denumire a echipei de la poalele Măgurii, va juca miercuri, de la ora 17:30, în Turul II al Cupei României împotriva puternicei formații din eșalonul terț, SR Brașov. Nimeni alta decât echipa înființată de fanii brașoveni care anul trecut s-a luptat la promovare cu Turris Tr. Măgurele și FC Universitatea Craiova. 

Jocul va fi pe stadionul Textila din Cisnădie iar intrarea va fi liberă.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

În Turul I al competiției, Măgura a trecut de FC Avrig cu 3-2 iar acum va da piept cu una dintre cele mai bune echipe prezente în această fază, SR Brașov (Steagu Roșu). Tot în Turul II se mai află: Steaua București, Ceahlăul Piatra Neamț, CS Hunedoara, FC Gloria Bistrița, Unirea Alba Iulia, Sănătatea Cluj

Programul complet al Turului II al Cupei României:

Steaua Bucureşti (B) – Mostiştea Ulmu (CL)
Sănătatea Darabani (BT) – Foresta Suceava (SV)
Viitorul Liteni (SV) – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
Unirea Mirceşti (IS) – Ştiinţa Miroslava (IS)
Viitorul Curiţa (BC) – KSE Târgu Secuiesc (CV)
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CSM Focşani (VN)
Avântul Zărneşti (BZ) – Metalul Buzău (BZ)
Viitorul Ianca (BR) – CS Făurei (BR)
Victoria Cumpăna (CT) – Pescăruşul Sarichioi Junior (TL)
Bărăganul Ciulniţa (IL) – Unirea Slobozia (IL)
Înainte Modelu (CL) – SC Popeşti Leordeni (IF)
Viitorul Domneşti (IF) – CS Tunari (IF)
Flacăra Moreni (DB) – FC Pucioasa (DB)
Precizia Săcele (BV) – Olimpic Cetate Râşnov (BV)
Ajax Botoroaga (TR) – CSM Alexandria (TR)
Real Bradu (AG) – Vediţa Coloneşti (OT)
CS Cârcea (DJ) – ACSO Filiaşi (DJ)
Minerul Costeşti (VL) – Flacăra Horezu (VL)
Inter Petrila (HD) – Metalurgistul Cugir (AB)
Voinţa Lupac (CS) – CS Hunedoara (HD)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM) – ACS Dumbrăviţa (TM)
Progresul Pecica (AR) – Crişul Chişineu Criş (AR)
Naţional Sebiş (AR) – Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – CSC Sânmartin (BH)
AFC Unirea 1924 (AB) – Industria Galda (AB)
CS Floreşti (CJ) – Unirea Dej (CJ)
Sticla Arieşul Turda (CJ) – Sănătatea Cluj (CJ)
Măgura Cisnădie (SB) – ACS SR Municipal Braşov (BV)
Unirea Ungheni (MS) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – Avântul Reghin (MS)

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.