Locul 1 în Liga a IV-a fără înfrângere, Păltiniș Rășinari n-a avut emoții nici în nordul județului, la Agnita. Echipa lui Năstase și Iliuț s-a impus cu un categoric 4-0 pe Valea Hârtibaciului și își confirmă poziția de lider.

Bogdan Frățilă a realizat ”dubla” în minutele 30 și 49. Adi Greavu a majorat diferența în minutul 68 iar Nicolae Baca a stabilit scorul final în minutul 76. Este a 10-a victorie din tot atâtea meciuri pentru rășinăreni care conduc neîntrerupt ierarhia eșalonului patru. Totuși, o victorie astăzi a Șelimbărului la mai mult de 4 goluri diferență pe stadionul din Șura Mare poate detrona temporar Păltinișul care a fost egalată la puncte de echipa Viitorului în urma restanței pe care rășinărenii o au cu Măgura Cisnădie.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

În penultima etapă a turului, Păltiniș Rășinari va primi vizita echipei ASA Sibiu, sâmbătă, 18 noiembrie, de la ora 11:00. Agnita se va deplasa la Miercurea Sibiului iar meciul va avea loc duminică, 19 noiembrie, de la ora 11:00.