Voința Sibiu a câștigat ultimul meci al sezonului în fața propriilor suporteri, scor 5-2, în fața echipei clasate pe locul 6, AFC Agnita. Sibienii au dominat clar partida și au tranșat victoria încă de la pauză.

Ionuț Frățilă a deschis scorul pentru sibieni în minutul 2 iar Iosif Bucșe a dublat diferența după două minute din penalty. Gabriel Dugulan a majorat scorul la 3-0 în minutul 8 cu un șut la colțul scurt din afara careului de 16 metri. Oaspeții au redus din diferență în minutul 25 dar același Dugulan a punctat pentru 4-1 în min. 31 cu un lob scurt peste portarul advers. După 2 minute, Frățilă a pătruns în careu pe partea stângă și i-a pasat excelent lui Paul Pasăre care a punctat simplu din interiorul careului central cu poarta. În partea secundă doar Agnita a mai punctat în minutul 75.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

Voința Sibiu a încheiat sezonul pe locul 8 cu 35 de puncte iar Agnita a rămas pe 6 cu 41 de puncte.