Voința Sibiu a trecut aseară de AS Bradu cu scorul de 3-2 într-un meci disputat pe terenul sintetic al stadionului Municipal în penultima etapă a Ligii a IV-a. Sibienii sunt singurele gazde care și-au păstrat punctele în runda a XXV-a.

Echipa lui Nicolae Pițigoi a avut un start reușit cu două goluri în doar 15 minute. Adrian Pandea a deschis scorul pentru formația ”alb-verde” după 3 minute de la primul fluier iar Alexandru Belciu a dublat avantajul în minutul 14. Oaspeții s-au aruncat în atac și după mai multe ocazii la poarta lui Ispas au primit un penalty în minutul 32, transformat de Alexandru Dan.

În partea secundă, gazdele au revenit la cârma jocului și în minutul 71 Alexandru Belciu a scuturat din nou plasa porții oaspete cu o lovitură de cap care l-a lăsat fără replică pe portarul Bradului. După doar două minute, Marius Ureche a refăcut diferența de un gol și Voința – AS Bradu s-a încheiat 3-2.

Voința Sibiu – AS Bradu 3-2. Stadion: Municipal II. Spectatori: 300. Timp: însorit. Arbitri: Vlad Drăgan, Emeric Tocai, Daniel Nagy. Observator: Ioan Duma.