Viitorul Şelimbăr a jucat, miercuri dimineaţa, un amical de gală cu Universitatea Cluj, în deplasare.

Meciul s-a încheiat cu 2-1 pentru formaţia clujeană, care a avut destule probleme cu Şelimbărul, nou-promovată în Liga a III-a.

Burghele a înscris la prima acţiune de poartă, după care sibienii au prins tot mai mult curaj odată cu trecerea timpului. O bară a sibienilor a anunţat golul egalizator marcat de Cârstean, la jumătatea primei reprize. Ba chiar Viitorul putea trece în avantaj până la pauză, însă penalty-ul executat de Curtean a fost apărat de Dur-Bozoancă.

În partea secundă, antrenorul Ioan Luca a rulat toţi jucătorii avuţi la dispoziţie, la fel ca şi Cristi Dulca, omologul său de la „U” Cluj, iar meciul a scăzut în spectaculozitate. Căldura a avut şi ea un efect important, iar „U” a reuşit până la urmă să marcheze golul victoriei prin Kay.

Mai jos aveţi câteva fotografii şi echipa care a jucat astăzi la Cluj.

Viitorul Şelimbăr: Băila (Ciorgovean)-Natea, Curtean, Best, Groza (Scarlat), Musea (Topor), Hodea, Cârstean (Fotescu), Stanciu (Doda), Câmpean (Morariu), Tineiu (Giura). Antrenor: Ioan Luca