Viitorul Șelimbăr a avut nevoie de doar trei etape pentru a ataca vârful clasamentului. Trupa de pe Seviș s-a impus ieri cu 2-0 în fața Unirii Dej și ocupă locul 2 în seria a V-a a eșalonului trei.

După o primă repriză ”albă”, Alexandru Fotescu a deschis scorul pentru gazde la doar două minute de la reluarea jocului cu un șut la colțul lung de la 16 metri. Tegbo a semnat a doua reușită pentru Șelimbăr în prelungirile partidei parafând victoria Viitorului în fața singurei echipe care nu primise gol în primele etape.

Pentru șelimbăreni urmează un nou meci acasă, la Cisnădie, cu 1FC Gloria Bistrița, vineri, 13 septembrie, de la ora 17:00.