Cu 15 victorii și o remiză în 16 meciuri și doar 5 goluri primite, Viitorul Șelimbăr continuă să domine autoritar actualul sezon al Ligii a IV-a. Ultima victimă a echipei lui Ioan Luca a fost Agnita de care șelimbărenii au trecut cu 6-0 pe terenul din Cisnădie.

Cu o medie de 4,5 goluri marcate pe meci, liderul eșalonului patru a punctat repede și în partida cu Agnita. Bolta a făcut 1-0 în minutul 6 după o minge șutată puternic din lovitură liberă și respinsă în față de portarul Crăciun. Stoia a finalizat superb cu șut la firul ierbii o acțiune proprie în minutul 36 și la pauză gazdele au intrat cu 2-0.

În partea secundă, Șelimbărul s-a dezlănțuit în ultimele 20 de minute. Bîgu (min. 71), Preda (min. 86 și 87) și Tănase (min. 90) au încheiat partida la scor de tenis, 6-0.

Urmează primul derby pentru șelimbăreni care se vor deplasa runda următoare la Rășinari, sâmbătă, 6 aprilie, de la ora 11:00. Formația Agnitei va juca, de asemenea, în deplasare, la Bradu.

Viitorul – Agnita a fost LIVE pe SBSPORT.RO și poate fi urmărit înregistrat mai jos: