Viitorul Șelimbăr a devenit o specialistă a remizelor în Liga a III-a după al cicilea rezultat de acest fel. Sibienii au remizat ieri la Cisnădie, scor 1-1, cu Sticla Arieșul Turda, deși au condus în cea mai mare parte a jocului și au ratat o ocazie rarisimă la ultima fază a jocului.

Tineiu a deschis scorul pentru Viitorul în minutul 10 printr-un șut la colțul scurt dar oaspeții au egalat când mai erau doar 8 minute din joc. Jucătorii gazdă au alergat după victorie în ultimele minute și au fost foarte aproape de ea la ultima fază a jocului. Portarul clujean a scos de pe linia porții un balon trimis cu capul, plonjând spectaculos pentru a trimite mingea în bară.

E a cincea remiză a Viitorului în Liga a III-a, capitol la care e lider alături de Fortuna Becicherecu Mic în toate cele cinci serii ale eșalonului terț. Trupa de pe Seviș rămâne neînvinsă, doar 4 alte echipe având aceeași performanță: FC U Craiova, Unirea Slobozia, Comuna Recea și Aerostar Bacău.

Partida a fost LIVE-VIDEO pe pagina de facebook sbsport.ro și poate fi urmărită înregistrată integral mai jos:

Viitorul – Arieșul 1-1. Stadion: ”Textila” Cisnădie. Spectatori: 200. Timp: însorit. Arbitri: Mădălin Dumitru, Cristian Cosmescu, Lucian Tănase (toți din Pitești). Observatori: Nicolae Dima (Gorj), Marius Zgovancu (Tg. Jiu)