În ultimul meci al rundei cu numărul 18 în Liga a IV-a, Voința Sibiu s-a impus în nocturnă, scor 3-1, în fața formației Athletic Șura Mare. Centralul partidei, Roxana Recorean, a acordat 2 penalty-uri, câte unul pentru fiecare echipă.

Cristi Tiric a realizat rapid o ”dublă” pentru gazde în minutele 10 și 20. Până la pauză oaspeții au redus din diferență prin fostul jucător al Voinței, Darius Câmpean care a transformat cu precizie o lovitură de la 11 metri în minutul 33.

După pauză Iosif Bucșe a stabilit scorul final în minutul 66, tot din penalty (video mai jos):

În etapa viitoare, Voința Sibiu se va deplasa pe stadionul Obor pentru întâlnirea cu Viitorul Șelimbăr iar Șura Mare, rămasă ultima în clasament, va fi primi vizita echipei Măgura Cisnădie. Ambele jocuri vor fi sâmbătă, de la ora 11:00.