Într-o partidă amicală disputată joi seara, liderul Ligii a IV-a a învins cu 4-0 Voința Sibiu, toate golurile fiind marcate în ultimele 15 minute. Azi, Viitorul întâlnește FC Avrig într-un nou joc de verificare.

Șelimbărenii au dominat în cea mai mare parte meciul cu Voința dar defensiva ”alb-verde” a rezistat perfect timp de 45 de minute (s-a jucat 60 de minute, fără pauză). Echipa lui Nețulu Luca s-a descătușat pe final punctând de patru ori prin Risti, Muntean, Tănase și Bolta.

A fost a treia victorie din patru jocuri de verificare pentru Viitorul. Trupa de pe Seviș a mai disputat o ”dublă” cu FC Tălmaciu, 7-0 și 5-2, și un joc la Costești (Vâlcea), pierdut cu 1-0.

Astăzi, de la ora 14:00, Viitorul are programat un nou meci de verificare în compania echipei de Liga a III-a, FC Avrig, dacă zăpada de pe ”sinteticul” din Sub Arini va permite desfășurarea sa.