În faza sferturilor de finală a Cupei României, etapa județeană, Progresul Terezian a trecut pe teren propriu de Voința Sibiu scor 3-2, într-un meci disputat la Șura Mare, și va juca astăzi în semifinale cu vicecampioana județeană Viitorul Șelimbăr.

Scorul a fost egal după primele 45 de minute, fiecare echipă punctând o dată prin Tecoanță respectiv Dugulan (șut de la mare distanță în vinclu). În partea secundă, Progresul s-a desprins după reușitele lui Nedescu și, din nou, Tecoanță. ”Alb-verzii” au avut ultimul cuvânt prin Morariu (singur cu portarul) dar mult prea târziu pentru a forța intrarea în prelungiri.

Oferta Echipament JomaOferte Joma

În semifinale, Progresul Terezian joacă azi de la ora 11:00, cuu Viitorul Șelimbăr, pe stadionul Obor din Sibiu.

Progresul – Voința 3-2. Stadion: Șura Mare. Spectatori: 50. Timp: însorit. Arbitrii: Alex Motronea, Adrian Prodan, Marius Vlad. Observator: Mihai Blindu.