Voința Sibiu a trecut aseară, scor 2-0 de AFC Agnita și mai urcă două poziții în clasament. Trupa lui Pițigoi a ”rezolvat” jocul în primul sfert de oră și nu le-a oferit oaspeților nicio șansă de a marca în restul meciului.

După doar 6 minute de joc, Gabriel Dugulan a deschis scorul cu un șut violent care a lovit mai întâi transversala și a intrat apoi în poartă. Meciul s-a închis în minutul 16 când același Dugulan a ciupit o minge din 6 metri pe lângă portarul Agnitei.

Pentru Voința, rezultatul de aseară este al treilea consecutiv în care nu pierde (două victorii și o remiză) în timp ce agnițenii sunt la a cincea înfrângere consecutivă. Sibienii au urcat pe locul 10 iar Agnita a coborât o treaptă și a ajuns pe 12.

În runda următoare, Voința Sibiu se deplasează la Bradu iar Agnita primește vizita celor de la Sparta Mediaș într-un derby zonal al nordului.