Debut excelent de sezon pentru FC Avrig. Azi, echipa lui Mihai Ianc a obținut a doua victorie consecutivă din două etape disputate și împarte poziția de lider cu Șoimii Lipova. Ambele au 6 puncte dar arădenii au golaveraj mai bun.

FC Avrig a trecut în urmă cu o oră de Gloria Lunca Teuz Cermei cu 2-0. Ambele echipe au jucat deschis, în viteză, însă doar gazdele au punctat pe tabelă. Simion a deschis scorul pentru Avrig în minutul 37, șut puternic sub bară din pasa lui Cîrstean. Avantajul s-a dublat în minutul 63. Pe contraatac, Cosovanu și Lascu au colaborat perfect iar primul a șutat din 14 metri spre colțul lung. Până la final, doar Avrigul mai punctează la capitolul ocazii, cetrează Lascu pentru Cîrstean care trimite cu capul din 6 metri nemarcat în picioarele portarului Gârlea.

FC Avrig – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-0. Stadion: Avrig. Spectatori: 200. Timp: însorit, +26 de grade. Arbitri: Cristian Anghelina (Argeș) – Pompiliu Barbu, Romeo Popa (ambii din Craiova). Observatori: Vasile Bordaș (Tg. Mureș) și Mihai lăzărescu ( Tg. Jiu)