Liderul Ligii a IV-a a trecut fără probleme de FC Tălmaciu, scor 4-1, într-un meci dominat autoritar de echipa lui Neluțu Luca. După 15 etape, șelimbărenii sunt neînvinși.

Viitorul a început foarte bine meciul și ocaziile s-au înmulțit treptat la poarta lui Achim ale cărui intervenții au menținut tabela neschimbată aproape o repriză. Marius Armenean a spart gheața în minutul 37 pentru oaspeți iar până la pauză Lucian Bîgu a dublat avantajul.

Tălmaciu a redus din avantaj în minutul 61, autogol Trohin, dar Mircea Risti (min. 77) și Garbiel Tănase (min. 88) au asigurat un final liniștit pentru ”alb-albaștri”.