Dinamo Sibiu a câștigat în această seară turneul de minifotbal Liga Prieteniei organizat pe terenul sintetic din Valea Aurie. Dinamo a câștigat finala play-off-ului cu 6-2 în fața celor de la ISU Sibiu.

În finala mică disputată tot astăzi, Diaspora a învins Rangers Sibiu cu 4-2. Finalul campionatului de minifotbal s-a disputat în sistem play-off sâmbătă și duminică în format sferturi, semifinale și finale.

La final a avut loc o frumoasă ceremonie de premiere a echipelor. Primele 3 clasate au primit cupe, medalii, diplome și premii în bani în valoare de 500 lei (locul 3), 1000 lei (locul 2), și 3000 de lei (locul 1).

La decernarea premiilor a participat și Roxana, o fată pe care organizatorii și participanții la turneu au dorit să o ajute prin donarea unei sume de bani pentru operația de care are nevoie.

Vom reveni cu rezultatele amănunțite și marcatorii meciurilor.