Locul secund în seria Vest a Ligii a V-a, Cibinul Cristian a debutat în returul eșalonului cinci cu victorie în fața propriilor suporteri. Cibinul s-a impus cu 2-1 în fața penultimei clasate, Recolta Apoldu de Jos.

Darius Drăgan a deschis scorul în minutul 41 pentru gazde iar la 5 minute după pauză Daniel Ungureanu a majorat diferența la două goluri din penalty (video mai jos).

Oferta Echipament JomaOferte Joma

Golul de onoare al Recoltei a fost semnat de Ioan Lupu în min. 55.

După 10 etape Cibinul Cristian ocupă locul 2 în clasament la 7 puncte în urma liderului Gloria Loamneș și la egalitate cu Cindrelul Gura Râului, ocupanta locului 3. Cele două vecine de clasament ale Cristianului au disputat duminică derby-ul etapei, Gloria impunându-se cu un un nemilos 6-0 în fața gurenilor.