Rezultat contrar cursului jocului, marți seara la Cisnădie. Măgura a învins Voința Sibiu cu 2-1 într-un meci în care jucătorii lui Pițigoi au ratat din toate pozițiile incluzând și o bară.

Gazdele au deschis foarte rapid scorul profitând de neatenția jucătorilor sibieni. În minutul 3, Alexandru Belciu înscria pentru 1-0 după ce a rămas singur cu portarul Daneș. Voința s-a aruncat imediat în atac și, după doar 8 minute, Iosif Bucșe puncta pentru 1-1.

În ciuda dominării echipei ”alb-verzi”, cei care aveau să mai scrie au fost tot jucătorii gazdă care au fructificat o superioritate numerică în careul Voinței, autorul golului fiind creditat Pîntia cu… autogol (min. 73).