IMG_3809Atmosferă excelentă pentru fotbal. Terenul de lângă aeroport a găzduit partida dintre ASA Sibiu și CS Agnita. Deși au condus cu 2-0, gazdele s-au văzut egalate în minutele de prelungire și au pierdut două puncte.

ASA Sibu a început în forță meciul cu CS Agnita. Simion Pițigoi a deschis scorul în minutul 12, iar trei minute mai târziu Mihai Mitulescu a înscris din careu în urma unei centrări venite de pe partea stângă.

Scorul pauzei a fost stabilit de Bogdan Albu în minutul 22. După pauză gazdele au încercat să conserve rezultatul, însă în minutul 90+1 Țintean a marcat pentru 2-2, iar agnitenii obțin un punct nesperat la Sibiu.

Iată cele două distribuții:

ASA Sibiu: 1. D. Eremia, 10. Marinescu, 4. F. Szabo 7. V. Paikize, 14. D. Brânzei, 16. Manu, 15. Natea, 11. Muțulescu, 6. Pițigoi, 67. Ștefănescu, 9. Mihalcea.

Rezerve:  8. Luciu, 2. Bartolomeu, 5. Petrisan, 13. Vrânceanu, 3. Brote.

Antrenor: Lucian Hila.

CS Agnita:  1. Veza, 5. Mihai, 14. Ciurar, 20. Toma, 8. G. Veza, 19. Cândea, 9. Tintean, 3. Albu, 2. Sas, 15. Nechita, 18. Redler.

Rezerve: Belciu, Păun și Lionca.

Antrenor: Mircea Vasiu.