În etapa a IX-a a Ligii a IV-a, Voința Sibiu s-a impus mai clar decât o arată scorul pe terenul nou-promovatei Leii Șura Mică, scor 3-1. Sibienii au bifat astfel a treia victorie în acest sezon.

Alex Pîntia a deschis scorul pentru ”verzi” după doar câteva minute de la startul jocului. Gabriel Dugulan a dublat avantajul în minutul 35 înscriind simplu pe lângă portarul advers din poziție unu la unu cu el. Gazdele au revenit mult mai proaspete după pauză și au pus stăpânire treptat pe joc până la golul de 1-2. A fost ”șocul” care a retrezit echipa sibiană ce a mai punctat o dată prin Dugulan, a avut un gol anulat din off-side și o bară transversală.

În runda următoare, Voința joacă acasă duminică, de la ora 16:00, cu FC Tălmaciu, iar Leii Șura Mică au o misiune grea pe terenul Spicului, tot duminică, dar de la ora 11:00.